Najlepsze systemy ratalne banków polskich
Sprzedaż kredytów ratalnych w Polsce rośnie. Tylko we wrześniu 2022 r. odnotowano w tym segmencie rynku bankowego wzrost sprzedaży o ponad 30% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. Kredyty ratalne są jednocześnie jedynym produktem kredytowym, który okres trzech kwartałów 2022 odnotował wzrost. Przy czym największą popularnością cieszyły się kredyty ratalne do 1 tysiąca złotych, dzięki którym można szybko sfinansować zakup dóbr konsumpcyjnych.
Mimo zwyżkującej inflacji na rynku nadal obecne są oferty kredytów, których RRSO wynosi 0% dzięki czemu klient zyskuje:
- Możliwość dokonania zakupu;
- Atrakcyjne warunki cenowe;
- Ochronę przed inflacją.
Ten ostatni walor zyskuje szczególne znaczenie w obliczu obecnej sytuacji gospodarczej. Warto kupować na raty na dobrych warunkach finansowych.
Najlepsze systemy ratalne – w jakim banku?
Gdzie wziąć na raty online i nie tylko? Na co zwrócić uwagę? Zacznijmy od końca. Jednym z najbardziej istotnych parametrów jest wielkość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. To od jej wysokości zależy koszt kredytu, to ile on będzie dokładnie kosztował.
Na rynku dostępnych jest kilka wyróżniających się ofert.
Z Santander Consumer Bank można kupować na raty w 28 000 sklepów stacjonarnych i ponad 3 000 sklepów internetowych, a wielkość rat ustalić samodzielnie spłacając finansowe zobowiązania w czasie nawet 50 miesięcy i to wszystko przy bardzo korzystnym oprocentowaniu.
W Plebiscycie Redakcji Strefy Gospodarki – dodatku do Dziennika Gazety Prawnej Credit Agricole jako jedyny bank w Polsce otrzymał tytuł Grand Prix 2022 programu Konsumencki Lider Jakości. Klienci doceniają ten kredyt ratalny od wielu lat przede wszystkim za:
- Niskie koszty,
- Minimum formalności,
- Łatwość dostępu do tego systemu ratalnego.
Zakupy na raty ze wsparciem Alior Banku to również czysta przyjemność. Wartość kredytu może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych, ale oferta banku zaczyna się już od kredytu na pokrycie zobowiązania w kwocie 300 zł. Czas na spłatę to 3 do 5 lat. Wszystkie procedury odbywają się bez zbędnych formalności.
Kto może korzystać z rat?
Z kredytu ratalnego może skorzystać każda osoba pełnoletnia rezydująca w Polsce, która legitymuje się aktualnym dokumentem potwierdzającym tożsamość, a także jest w stanie udokumentować swoje źródło i wysokość dochodu. Uwaga! Sposób tego udokumentowania musi być akceptowalny przez dany bank.
Jakie źródła dochodów są akceptowane przy kredycie ratalnym? Różne. Banki prowadzą mniej lub bardziej restrykcyjną politykę kredytową. Na liście rozpatrywanych pozytywnie we wnioskach źródeł dochodu znajdują się:
- wynagrodzenie z pracy zawodowej;
- wynagrodzenie z umowy zlecenia lub umowy o dzieło;
- emerytura i renta;
- dochody z najmu prywatnego;
- stypendia, w tym naukowe;
- dochody z własnej działalności gospodarczej.
Dlatego po kredyt ratalny mogą sięgnąć praktycznie wszyscy zarówno młodzi ludzie budujący dopiero swoją historię kredytową, jak i seniorzy, którzy potrzebują wygodnie sfinansować droższy zakup do swojego gospodarstwa domowego, a także osoby, których sytuacja finansowa nie jest typowa.
Korzystanie z kupna dóbr w systemie ratalnym za pomocą kredytu ratalnego, który jesteśmy w stanie spłacić nie niesie żadnego zagrożenia dla płynności finansowej gospodarstwa domowego. Należy pamiętać jedynie o tym by wielkość raty nie przekroczyła 50% posiadanych przez kredytobiorcę dochodów.